Bir Sayfa Seçin

Lucca’da renkli, doyurucu kaseler sağlık, lezzet ve güzellik arasındaki mükemmel bir birlikteliktir. Tahıllar, sebzeler, meyveler, filizler, tohumlar, bitkisel veya hayvansal proteinler. Basit malzemeler, bol miktarda renk ve kesinlikle davetkar bir görünüm. Sağlıklı beslenmedeki son trend, kasede servise bowl adı veriliyor. 

Klasik tek yemeğin en havalı versiyonu, vücudun aktif ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayacak şekilde karıştırılıyor. Tercihen organik, doğal ve besleyici gıdalardan oluşan yeni bir görünüme kavuşuyor. Tabii ki lezzetten vazgeçmeden. Ayrıca, hafif malzemeler, aromatik bitkiler, baharatlar ve benzerleriyle özenle hazırlanan soslar.  

Buda kaselerinden, doğu geleneğinden ilham alan , Buda’nın karnının şeklini hatırlatan bu kaseler iştah açıyor.Küp şeklinde kesilmiş ve pirinç, deniz yosunu, avokado ve çok daha fazlasıyla servis edilen çiğ balık içeren bir tabak!

Bowl Tüketmenin Sağlık ve Zindelik Üzerindeki Olumlu Etkileri

Sağlıklı bowl adı verilen kaseler, aynı öğünde (ve tek bir tabakta) farklı beslenme özelliklerine sahip birden fazla malzemeyi dahil etmenize olanak tanır. Vücudunuza ihtiyacı olan karbonhidratı, proteini, iyi yağları ve lif sağlar. Karbonhidratlar, düşük glisemik indeks, yavaş salınan enerji sağlarlar. Bu nedenle yaklaşık iki saat sonra fiziksel aktivite yapanlar için idealdir.  Amino asit havuzunu garanti eden asil proteinler (beyaz et, balık, yumurta akı, baklagiller) vücudun ve ruhun dengelenmesini  teşvik eder.  Sızma zeytinyağı, kurutulmuş meyve ve tohumlar kardiyovasküler sistemin korunmasına yardımcı olur. Tam tahılların ve sebzelerin varlığı aynı zamanda iyi bir lif alımını da sağlamanıza olanak tanır. Bu da insülini kontrollü seviyelerde tutarak daha uzun tokluk hissini garanti eder.

 Lucca Style ve Sağlıklı Kaseler

Yemeğin tüm bileşenlerini bir kaseye koymak Lucca’yı fetheden gerçek bir trend. Öyle ki, İstanbul Bebek Lucca menüde, klasik yemeklerin yanında bowl kaseleri tercih eden misafirlere özel sağlıklı tabakları bulabiliyorsunuz. Birçok kişi onları tercih ediyor, çünkü lezzetliler, doyurucular ve göze hitap ediyorlar. 

Lucca kahvaltıları meşhurdur. Sabah kahvaltısına uygun sağlıklı bowl kaseler kahvaltıda tüketmek için mükemmeldir. Taze ve kurutulmuş meyveler, yulaf, yoğurt, meyveler ve tohumlar en çok kullanılan malzemelerdir. Ve sıcaklıklar yükseldiğinde, meyveler dondurulabilir. Her mevsimde, her öğün sipariş verebileceğiniz bowl kaseler için sizi Lucca’ya davet ediyoruz.