Bir Sayfa Seçin

Kahve bazlı kokteyller, klasik kahvenin zengin lezzetini farklı içeriklerle birleştirerek tatlı ve enerji dolu bir deneyim sunar.  Kahve sadece sabahları veya yemeklerden sonra içilen bir içecek değildir. Aynı zamanda benzersiz ve şaşırtıcı aroması olan kokteyller oluşturmak için bir bileşen olarak da kullanılabilir. Kahve, hem ana bileşen olarak hem de yoğun ve karmaşık bir tada sahip kokteyller oluşturmak için yeni tariflerle karşımıza çıkıyor. İşte kahve bazlı kokteyller için bazı yenilikçi tarifler!

 

Espresso Martini

Kahve Bazlı Kokteyller Espresso Martini

Espresso Martini, votka, kahve likörü, şeker şurubu ve espresso kahve ile yapılan bir lezzet patlamasıdır. Her şey buzla birlikte çalkalanır ve kokteyl bardağında servis edilir. İnce bir krema tabakası ile süslü şık bir sunuma sahiptir. Genellikle çikolata veya yoğun aromalı tatlılara eşlik eder. Yemek sonrası içebileceğiniz soğuk bir kokteyldir. Adını aldığı klasik dondurulmuş Martini bardağında servis edilir. Lucca Style’da benzersiz Espresso Martini keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Caffè Shakerato

Kahve Bazlı Kahveler

Buzlu Espresso yani Caffe Shakerato, kahve bazlı kokteyller arasında alkolsüz olarak yerini alır. Klasik espresso, henüz sıcakken ve buharı tütenken içilen günlük bir ritüeldir. Ancak yaz sıcağı tüm vücudu sardığında serinletici bir içeceğe de dönüşebilir. Lucca’da  soğukken bile kahvenin yoğun aromasının tadına varabiliyorsunuz! Bu kahve kokteyli, kahve, buz ve şekerle yapılan klasik yemek sonrası espressonun lezzetli bir çeşididir. Her barmenin kendi gizli tarifi vardır! Caffe Shakerato kapuçino kremasına veya İrlanda kahvesini karakterize eden kalın krema tabakasına benzer şekilde, malzemelerin çalkalanmasından sonra oluşan köpüklü ve kompakt bir köpükten oluşur. Biri kahve, diğeri köpük olmak üzere iki cezbedici katman, kelimenin tam anlamıyla muhteşem!

 

İrlanda Kahvesi

Kahve Bazlı Kokteyller İrlanda Kahvesi

İrlanda kahvesi, İrlanda viskisi ile  tatlandırılmış sıcak kahve ile hazırlanan bir klasiktir. Bir doz espresso kahve, İrlanda viskisi, esmer şeker ve çırpılmış krema ile hazırlanır. İrlanda kahvesini diğerlerinden ayıran krema tabakasıdır. Yapımı sanıldığı kadar kolay değildir en az bir kez tattıktan sonra evde kendiniz de deneyebilirsiniz.

 

Moka Martini

Kahve Bazlı Kokteyller Moka Martini

Moka Martini, çikolata ve kahve ile hazırlanan bir Martini kokteylidir. Tarif, bir doz espresso kahve, çikolata likörü, votka ve şeker şurubu ile hazırlanır. Her şey birlikte çalkalanır ve bir kokteyl bardağında servis edilir.

 

Tarçınlı Kahve

Kahve Bazlı Kokteyller

Bu kokteyl, tarçınlı farklı aromalı bir tariftir. Bir doz espresso kahve, tarçın şurubu ile hazırlanır. Her şey birlikte çalkalanır ve bir bardakta servis edilir. Hoş bir aromaya sahiptir. Tarçınlı kahve yapmak için hem moka pot hem de filtre makinesını kullanabilirsiniz.

Bunlar, kahve bazlı kokteyller için birçok yenilikçi tariften sadece birkaçı. Kahveyi kokteyllerde bir malzeme olarak kullanmak, kokteylin tadına şaşırtıcı ve yoğun bir dokunuş katar. Evet, kahve hem sıcak hem de soğuk kokteyller oluşturmak için kullanılabilir. Bu da onu her mevsim ve durum için çok yönlü bir malzeme haline getirir. Kahve bazlı kokteyller, aperatif olarak veya akşam yemeğinden sonra veya rahatlama anında tadını çıkarmak için bir içecek olarak servis edilebilir.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: