Bir Sayfa Seçin

Earl Grey Çay bir çoğumuzun sevdiği ve bolca tükettiği bir içecek. Çay tiryakileri bu tada aşina. Ancak zaman zaman farklı tatlara da açık olmak lazım. Kremalı Soda katkılı Earl Grey Çay yapımı da bunlardan biri.

Kremalı Soda nedir?

Kremalı soda, tatlı gazlı bir içecektir. Tipik olarak doğal veya yapay vanilyadan gelen kremsi aromasıyla bilinir. Yine de birçok kremalı soda varyasyonu var.

Evde kremalı soda yapmak için basit şurup, maden suyu ve kremaya ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte, mağazadan satın alınan kremalı soda, kremsi öz için sadece vanilya aromasına dayandığından genellikle krema içermez.

Kremalı Soda Katkılı Earl Gray Çay Malzemeleri

  • Earl Grey Çay
  • Şeker
  • Korbanatlı Su
  • Çırpılmış Krema

Tarifi

Earl grey çayı basit şurubu yapın. Yeni kaynamış su ile bir tencereye earl grey siyah çayı ekleyin. Üzerini örtüp 5 dakika demlenmesine izin verin. Şeker ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Earl grey kremalı soda yapmadan önce earl greyi soğumaya bırakın. Buzlu bir bardağa 2-3 yemek kaşığı earl grey çay ekleyin. Tadına göre ayarlayın. Bardağa neredeyse dolana kadar köpüklü su ekleyin. Krem şanti için biraz boşluk bırakın.