Bir Sayfa Seçin

Çay bir çokları için vazgeçilmez. Günün her saati zevkle içilen, kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan çay çeşitli şekillerde de içilebilir. Sodalı Çay da bunlardan biri. Bir tür detoks olan sodalı çay aynı zamanda saç ve cilt için de kullanılabilir. Ancak en çok zayıflama içeceği olarak tercih ediliyor. Peki sodalı çay nasıl yapılır?

Ayrıca, ev yapımı soda ile yapay tatlandırıcılar ve renkler olmadan gazlı bir içeceğin tadını çıkarabilirsiniz. Çay popu veya çay sodası sadece iki ana bileşenden oluşur: çay basit şurubu ve karbonatlı su. Hepsinden iyisi, herhangi bir çayla çay sodası yapabilirsiniz!

Ev Yapımı Sodalı Çay İçin Kullanılabilecek Çaylar:

Siyah çay
Yeşil çay
Beyaz çay
Oolong çayı
Bitki çayı

Malzemeler

2 poşet çay
1/4 su bardağı sıcak su
1/4 su bardağı toz şeker
1 su bardağı maden suyu
buz

Sodalı Çay

Sodalı Çay Nasıl Yapılır?

Sıcak suya çay yaprakları veya çay poşetleri ekleyin. Üzerini örtüp 5 dakika demlenmesine izin verin.

Çay yapraklarını süzün veya çay poşetlerini çıkarın. Şeker ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Çay şurubunu kullanmadan önce soğumaya bırakın. Çay sodası yapın. Bir bardağı buzla doldurun ve 2-3 yemek kaşığı çay basit şurubu ekleyin. Miktarı beğeninize göre ayarlayın. Her zaman daha fazla şurup ekleyebilirsiniz, bu nedenle önce küçük bir miktar ekleyin! Köpüklü su ile doldurun. Çay şurubunu karbonatlı su ile karıştırmak için hafifçe karıştırın. Çok fazla karıştırmak karbonatlaşmayı azaltabilir.