Bir Sayfa Seçin

Mevsim yaz veya kış olsun hiç fark etmez. Evet, en çok kış aylarında talep görüyor olsa da sıcak çikolata bizce her sezonun tarifi. Sıcak çikolata usta ellerde hazırlandığında, farklı tariflerle harmanlandığında elbette çok güzel oluyor. Fakat evinizde kısa ve hızlı biçimde Sıcak Çikolata Tarifi uygulayabilirsiniz.

Sıcak Çikolata Tarifi için gereken malzemeler;

  • 500 ml tam yağlı süt
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 100 g sütlü ya da bitter çikolata
  • 1 çay bardağı toz şeker

SICAK ÇİKOLATA NASIL YAPILIR?

Süt, kakao ve toz şekeri tencereye alın. Spatulayla karıştırarak orta ateşte pişirin. Süt kaynama noktasına gelince çikolatayı ekleyin. Karışımı kupaya alın. Dilerseniz krema ile süsleyebilirsiniz.

Bu tarifi ister yaz mevsiminde, ister kış mevsiminde uygulayabilirsiniz.

Sıcak Çikolata Tarifi

SICAK ÇİKOLATA KİLO YAPAR MI?

Böylesi lezzetli bir içeceği içmeden önce elbette kilo noktasında tereddüt yaşayanlar olabilir. Sıcak Çikolata maalesef bir nebze olsun kilo yapabilir. 1 bardak sıcak çikolata 300 kaloridir. Bu da sıcak çikolatayı çok seviyor olsanız dahi içimini fazla abartmamanız gerektiğine işaret etmektedir. Bu nedenle uzmanlar yavaş yavaş içmeniz noktasında uyarılarını yapıyor.

Öte yandan eğer sıcak çikolata sizin için vazgeçilmezse ve düzenli/sık aralıklarla tüketiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da sporu aksatmadan, bu içecekten aldığınız kiloları yakacak şekilde tüketmeniz gerektiğidir. Uzmanlar sıcak çikolata sevdalılarının bu noktaya özellikle dikkat etmesi gerektiği noktasında uyarılarını yineliyor.